Άλλη μια ληστεία σε βάρος ηλικιωμένου εξιχνιάστηκε από την Αστυνομία της Ξάνθης. Πρόκειται για ένα ζευγάρι ημεδαπών, 30 και 25 ετών αντίστοιχα, οι οποίοι χτύπησαν 65χρονο με κλωτσιές και μπουνιές για να του πάρουν 350 ευρώ ενώ ο άνδρας βρέθηκε στο Νοσοκομείο.
Πιο συγκεκριμένα, τις πρώτες πρωινές ώρες της Παρασκευής, στην Ξάνθη, από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφάλειας Ξάνθης, ένας 30χρονος και μία 35χρονη ημεδαποί, για ληστεία σε βάρος 63χρονου ημεδαπού.
Οι δύο δράστες, χθες το βράδυ της Πέμπτης, αφού πλησίασαν τον 63χρονο και τον χτύπησαν με κλωτσιές και γροθιές, τραυματίζοντας τον ελαφρά, αφαίρεσαν από την κατοχή του το χρηματικό ποσό των 350 ευρώ. Ακολούθως, υπήρξε άμεση κινητοποίηση των αστυνομικών, οι οποίοι λίγες ώρες αργότερα εντόπισαν τους δύο δράστες και τους συνέλαβαν.
Στην κατοχή της 35χρονης, βρέθηκε το χρηματικό ποσό των 335 ευρώ, το οποίο κατασχέθηκε και αποδόθηκε στον δικαιούχο του. Ο 63χρονος μεταφέρθηκε στο Γενικό Νοσοκομείο Ξάνθης όπου και νοσηλεύεται.
Σημειώνεται επίσης ότι ο 30χρονος δράστης έχει απασχολήσει ξανά τις αστυνομικές Αρχές για κλοπές. Οι συλληφθέντες θα οδηγηθούν στην κα Εισαγγελέα Πρωτοδικών Ξάνθης, ενώ την προανάκριση ενεργεί το Τμήμα Ασφάλειας Ξάνθης.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;