Ληστεία σε υποκτάστημα της Αγροτικής Τράπεζας στους Μεταξάδες του Έβρου σημειώθηκε το πρωί της Δευτέρας από δύο αγνώστους.
Ο ένας από τους δύο δράστες μπήκε το πρωί στο υποκτάστημα της τράπεζας έχοντας καλυμμένο το πρόσωπό του με αποκριάτικη μάσκα και με την απειλή πιστολιού αφαίρεσε χρηματικό ποσό. Στην συνέχεια επιβιβάστηκε σε δίκυκλο μοτοποδήλατο, όπου τον περίμενε ο δεύτερος δράστης και διέφυγαν προς άγνωστη κατεύθυνση.
Σε εξέλιξη βρίσκονται οι έρευνες των Αστυνομικών Αρχών για τον εντοπισμό και τη σύλληψη των δύο αγνώστων δραστών. Άμεσα κινητοποιήθηκαν όλες οι δυνάμεις της Αστυνομικής Διεύθυνσης Ορεστιάδας, καθώς επίσης και οι δυνάμεις των Αστυνομικών Διευθύνσεων Αλεξανδρούπολης και Ροδόπης, ενώ πραγματοποιούνται έλεγχοι σε κομβικά σημεία, για τον εντοπισμό των δράστών.
Προανάκριση διενεργείται από την Τμήμα Ασφαλείας Διδυμοτείχου ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι το συγκεκριμένο υποκατάστημα είχε γίνει στόχος ληστών και το πριν από 3 χρόνια με λεία και πάλι 20.000 ευρώ.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;