Μια απίστευτη ληστεία και καταδίωξη σημειώθηκε στις Ελευθερές το βράδυ της Κυριακής. Μετά από ληστεία σε καφετέρια, οι ιδιοκτήτες καταδίωξαν τους ληστές και εκείνει πυροβόλησαν και έριξαν χειροβομβίδα εναντίον τους, προκειμένου να τους απομακρύνουν !
Πιο συγκεκριμένα, την Κυριακή, στις 20.35 στις Ελευθερές Καβάλας, άγνωστος δράστης, που είχε καλυμμένα τα χαρακτηριστικά του προσώπου του με κουκούλα, εισήλθε σε καφετέρεια και με την απειλή πιστολιού αφαίρεσε
από τον ιδιοκτήτη χρηματικό ποσό. Ο δράστης κατά την αποχώρησή του πυροβόλησε για εκφοβισμό μία φορά στον αέρα, επιβιβάστηκε σε Ι.Χ.Ε. αυτοκίνητο, όπου τον ανέμενε συνεργός του και τράπηκαν σε φυγή.
Ακολούθως καταδιώχθηκαν με Ι.Χ.Ε. αυτοκίνητο, από τον παθόντα και ένα άτομη ακόμη, τους οποίους ο συνοδηγός πυροβόλησε (3-4) φορές και πέταξε χειροβομβίδα προς το όχημα, με αποτέλεσμα να υποστεί υλικές ζημιές. Δράστες αναζητούνται.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;