Συνελήφθησαν την Κυριακή το μεσημέρι, στην Ξάνθη, από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφάλειας Ξάνθης, δύο (2) ημεδαποί, ηλικίας 27 και 30 ετών, για κλοπή .
Ειδικότερα, οι δύο δράστες εντοπίσθηκαν και συνελήφθησαν από τους αστυνομικούς, διότι είχαν αφαιρέσει, από την πόλη της Ξάνθης, ένα δίκυκλο μοτοποδήλατο, καθώς επίσης, διότι αποπειράθηκαν να αφαιρέσουν ακόμη ένα, πλην όμως δεν κατάφεραν να ολοκληρώσουν την πράξη τους καθόσον έγιναν αντιληπτοί.
Το δίκυκλο που είχαν κλέψει, κατασχέθηκε και αποδόθηκε στον ιδιοκτήτη του. Οι συλληφθέντες θα οδηγηθούν στην κα. Εισαγγελέα Πρωτοδικών Ξάνθης.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;