Με χιόνια στα ορεινά ξεκίνησε η εβδομάδα για την Ξάνθη, όπου η πτώση της θερμοκρασίας είναι αισθητή.
Με τον υδράργυρο ακόμη και στους 6 βαθμούς Κελσίου και με ισχυρούς, κατά διαστήματα, ανέμους, η πόλη υποδέχτηκε το χειμώνα ενώ οι προβλέψεις για το υπόλοιπο της εβδομάδας προβλέπουν μικρή μόνο βελτίωση ενώ τις νυχτερινές ώρες θα πέφτει ακόμη και κάτω από τους 5 βαθμούς κελσίου η θερμοκρασία. Οι άνεμοι πάντως, ήδη εξασθένησαν από το πρωί, συμβάλλοντας στη βελτίωση της κατάστασης.
Διακοπή ρεύματος το πρωί
Το πρωί της Δευτέρας στις 8.10 σημειώθηκε στην πόλη διακοπή ρεύματος που διήρκεσε περίπου 15 λεπτά και προκάλεσε μικροπροβλήματα και στο κέντρο, λόγω της διακοπής στα φανάρια. Άλλα προβλήματα δεν παρουσιάζονται, αλλά η απότομη αλλαγή του καιρού, τις τελευταίες μέρες κάνει επιτακτική τη λειτουργία της θέρμανσης στις κατοικίες
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;