Νέος Περιφερειακός Έφορος Προσκόπων Νομού Ξάνθης εκλέχθηκε ο Σωτήρης Στόικος ύστερα από την άψογη εκλογική διαδικασία που διενεργήθηκε την Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου 2011 παρουσία των βαθμοφόρων της Περιφερείας Ξάνθης στο Προσκοπικό Κέντρο «ΓΕΡΑΚΑΣ».
Ο Σωτήρης Στόικος αντικαθιστά τον μέχρι πρότινος Περιφερειακό Έφορο Χαράλαμπο Νασσόπουλο του οποίου η θητεία ολοκληρώθηκε στη θέση και η εκλογή του στη θέση ήταν ομόθυμη από όλα τα στελέχη του τοπικού προσκοπικού κινήματος .
Ποιος είναι ο Σωτήρης Στόικος
Ο Σωτήρης Στόικος έχει γεννηθεί το 1975 στην Ξάνθη, έχει αποφοιτήσει από το 2ο Γενικό Λύκειο προέρχεται από οικογένεια Προσκόπων και ανήκει στις τάξεις του Προσκοπισμού από το 1980 μέχρι σήμερα ανελλιπώς. Έχει υπηρετήσει από όλες τις θέσεις βαθμοφόρου της Τοπικής και της Περιφερειακής Έφορείας Προσκόπων Ξάνθης και συμμετείχε σε δεκάδες συναντήσεις και σχολές βαθμοφόρων στην Ελλάδα και το Εξωτερικό.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;