Στο Νοσοκομείο Ξάνθης και το Γηροκομείο βρέθηκαν ανήμερα του Πάσχα ο Περιφερειάρχης Γιώργος Παυλίδης και ο Αντιπεριφερειάρχης Κώστας Ζαγναφέρης.
Εκεί τους υποδέχτηκαν το στελέχη του Νοσοκομείου και η εφημερεύουσα Νοσηλεύτρια και στη συνέχεια επισκέφθηκαν ασθενείς σε διάφορες πτέρυγες, με τους οποίους αντάλλαξαν ευχές για το Πάσχα, παράλληλα με τις ευχές για γρήγορη ανάρρωση στους ίδιους και τις οικογένειές τους. Στην επίσκεψη παρέστησαν επίσης ο Θεματικός Αντιπεριφερειάρχης Τουρισμού Μιχάλης Αμοιρίδης και οι περιφερειακοί Σύμβουλοι Γιάννης Μπούτος και Κυριακή Αλατζά.
Αργότερα στις δηλώσεις του ο Περιφερειάρχης ευχήθηκε χρόνια Πολλά στους κατοίκους της Περιφέρειας, στους ασθενείς και τα στελέχη στο Νοσοκομείο της Ξάνθης ενώ αναφέρθηκε και στα προβλήματα που έχει ο κλάδος της υγείας εκφράζοντας την αισιοδοξία του ότι τα προβλήματα πρόκειται να επιλυθούν και ότι η χώρα θα διέλθει από την κατάσταση αβεβαιότητας σε ένα καλύτερο αύριο.
Ο Αντιπεριφερειάρηχς Κώστας Ζαγναφέρης, στις δηλώσεις του ευχήθηκε Χρόνια Πολλά σε όλους τους Ξανθιώτες λέγοντας ότι όλοι οι πολίτες θα γιορτάσουν για δύο μέρες το Πάσχα και θα επανέλθουν από την επόμενη μέρα, εργαζόμενοι για το αύριο της περιοχής.
Μετά το Νοσοκομείο Ξάνθης η αποστολή επισκέφθηκε το Γηροκομείο όπου ευχήθηκε στου τρόφιμους, το προσωπικό και τα μέλη του Δ.Σ. που παραβρέθηκαν εκεί την ημέρα του Πάσχα
.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;