Τοποθετήθηκαν από το Υπουργείο Υγείας οι Διοικητές και Υποδιοικητές των Υγειονομικών Περιφερειών της χώρας, όπως είχε προαναγγελθεί για το τέλος της εβδομάδας.
Στην 4η ΥΠΕ Μακεδονίας – Θράκης, διοικητής αναλαμβάνει ο Στρατής Πλωμαρίτης, γιατρός με μακρά πολιτική διαδρομή στην Αριστερά και την Αυτοδιοίκηση και νυν Πρόεδρος της Ένωσης Νοσοκομειακών Γιατρών Θεσσαλονίκης. Υποδιοικητές θα είναι ο γιατρός Ηλίας Θεοδωρίδης από την Πέλλα και ο Καθηγητής στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας Δημήτρης Τσαλικάκης.
Όπως είναι γνωστό το θέμα της έγκαιρης τοποθέτησης των νέων διοικητών είχε μεγάλη σημασία και για τα θέματα που χρήζουν άμεσης επίλυσης στο Νοσοκομείο της Ξάνθης
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;