‘Ενα νέο περιστατικό επίθεσης από ομάδα αδέσποτων σκύλων σημειώθηκε το βράδυ της Παρασκευής στην Ξάνθη. Αγέλη σκύλων επιτέθηκε σε τρεις Ξανθιώτες που περπατούσαν στην οδό Σάρδεων ενώ ένα από τα σκυλιά δάγκωσε τον έναν, μπροστά στην πύλη του Δ.Σ., στη συμβολή με την οδό 40 Εκκλησιών.
Το συμβάν καταγράφηκε και από την Αστυνομία καθώς εκείνη την ώρα περνούσε τυχαία ένα περιπολικό που σταμάτησε και συνέδραμε τις προσπάθειες των τριών ανδρών να διώξουν τα σκυλιά. Το πλήρωμα το περιπολικού ενημέρωσε το κέντρο της Αστυνομίας για το συμβάν ενώ οι πολίτες ευχαρίστησαν τους αστυνομικού.
Ο άτυχος άνδρας που δέχθηκε επίθεση, όπως καταγράφηκε και από αυτόπτες, μετέβη στη συνέχεια στο Νοσοκομείο ενώ ο προβληματισμός συνεχίζεται καθώς οι επιθέσεις είναι καθημερινές .
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;