Εξιχνιάστηκε, ύστερα από τις έρευνες των αστυνομικών της Ομάδας Δημόσιας Ασφάλειας του Τμήματος Ασφάλειας Καβάλας, κλοπή από οικία, που είχε διαπραχθεί κατά το χρονικό διάστημα από το μήνα Αύγουστο έως 10-10-2016, στην πόλη της Καβάλας.
Για την υπόθεση αυτή σχηματίσθηκε δικογραφία σε βάρος 24χρονου ημεδαπού, για κλοπή.
Αναλυτικότερα, όπως προέκυψε, ο δράστης το παραπάνω χρονικό διάστημα, εκμεταλλευόμενος τη φιλοξενία του στην οικία 51χρονης ημεδαπής, αφαίρεσε από το εσωτερικό του σπιτιού το χρηματικό ποσό των 200 ευρώ, διάφορα χρυσαφικά – κοσμήματα καθώς και 2 τραπεζικές κάρτες, με τις οποίες προέβη σε διαδικτυακές συναλλαγές, αξίας περίπου 300 ευρώ.
Στο πλαίσιο των ερευνών βρέθηκε μέρος των αφαιρεθέντων χρυσαφικών – κοσμημάτων, το οποίο κατασχέθηκε και αποδόθηκε στη δικαιούχο του.
Η δικογραφία που σχηματίσθηκε θα υποβληθεί στην κα Εισαγγελέα Πρωτοδικών Καβάλας, ενώ την προανάκριση ενεργεί το Τμήμα Ασφάλειας Καβάλας.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;