Στην καθιερωμένη εξόρμησή τους στο πλαίσιο της καμπάνιας Let’s do it Greece πραγματοποίησαν με αρκετή επιτυχία οι Κατασκηνωτές την Κυριακή.
Τα μέλη του Συλλόγου σε συνεργασία με το Δήμο Ξάνθης και άλλες υπηρεσίες και Εθελοντές, καθάρισαν τον πιο μεγάλο πνεύμονα πρασίνου και αναψυχής στην Ξάνθη. Συγκεντρώθηκαν για να καθαρίσουν το Άλσος της πόλης, με μεγάλη συμμετοχή και επιτυχία.
Το αποτέλεσμα ήταν ένα φορτηγό του Δήμου γεμάτο από τεράστιες σακούλες σκουπιδιών. Η χαρά όλων για την αποτελεσματικότητα της παρέμβασης προφανής αλλά και προβληματισμός για τους Ξανθιώτες που φροντίζουν να βρωμίζουν σε τέτοιο βαθμό το Λιμνίο, επίσης υπαρκτός.
Μαζί τους και οι Εθελοντές της Marketing Support Group . Όλοι μαζί ανανέωσαν το ραντεβού τους για την επόμενη χρονιά σε μια πρωτοβουλία που έχει γίνει θεσμός.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;