Μπορεί οι θερμοκρασίες από την ημέρα του Πάσχα να έχουν ανεβεί αισθητά, όμως η βροχή δεν έχει εγκαταλείψει – ακόμη- την Ξάνθη.
Το γνωστό ανοιξιάτικο φαινόμενο των μικρών βροχοπτώσεων πλήττει την περιοχή με αποτέλεσμα οι Ξανθιώτες να μην μπορούν να χαρούν την ηλιοφάνεια που υπάρχει κατά διαστήματα.
Έτσι και την Τρίτη, όταν σε μια από τις μικρές βροχές ήταν ορατό από όλα τα σημεία της πόλης ένα μεγάλο ουράνιο τόξο που απλώθηκε σαν αψίδα πάνω από την Ξάνθη, με τρόπο εντυπωσιακό. Οι μικρότερες ηλικίες ήταν αυτές που μαγνητίστηκαν από το φαινόμενο αλλά και οι μεγαλύτεροι δεν έχασαν την ευκαιρία να το φωτογραφήσουν και να το βιντεοσκοπήσουν.
(videο: Θ. Ξυνίδης, φωτο: Ν. Σουνδουλουνάκης)
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;