Ένα -ακόμη- εκπληκτικό φιλμάκι δημιούργησε η ομάδα polygnome της Ξάνθης με αντικείμενο της Γιορτές Παλιάς Πόλης, που πέρασαν. Με επίκεντρο τα events που δημιουργούνται στο γνωστό Nτίλι Ντίλι Ντισκοκαφενείο, στην οδό Π. Χρηστίδη και Χασιρτζόγλου, αποτύπωσαν την ατμόσφαιρα των Γιορτών Παλιάς Πόλης στα στέκια της νεολαίας στο video που κυκλοφορεί πλέον στον ίντερνετ και διαφημίζει με τον πιο εντυπωσιακό τρόπο το θεσμό, βασισμένο στην πρωτοβουλία ανθρώπων της πόλης.
Μια εντυπωσιακή καρτ-ποστάλ από το μεγάλο θεσμό, στην πιο ωραία γειτονιά της παλιάς πόλης με μουσικούς, ζογκλέρ, κέφι και αρκετό κόσμο. Αποδεικνύοντας ότι οι παρέες γράφουν ιστορία χωρίς ίχνος “πλαστικού” και προκάτ αλλά με φαντασία ενώ η δημιουργικότητα και το ταλέντο -που έχουν “ποινικοποιηθεί” στην κοινωνία των μετρίων- φέρνουν εκπληκτικά αποτελέσματα όπως το video που δημιουργήθηκε.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;