Από το Δημο Ξάνθης εκδόθηκε συγχαρητήριο μήνυμα του Δημάρχου για την επιτυχία του δρομέα υπεραποστάσεων Γιάννη Πυργελή.
Στο άκουσμα της διάκρισης του Γιάννη Πυργελή σε αγώνα δρόμου μεγάλης απόστασης, o Δήμαρχος Ξάνθης κύριος Χαράλαμπος Δημαρχόπουλος έκανε την ακόλουθη δήλωση:
«Με ιδιαίτερη χαρά πληροφορηθήκαμε την διάκριση του συντοπίτη μας Γιάννη Πυργελή, ο οποίος συμμετείχε σε αγώνα δρόμου που τελούσε υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Συλλόγων Λαϊκού Μαζικού Αθλητισμού – Υπεραποστάσεων και που πραγματοποιήθηκε την 5η με 7η Σεπτεμβρίου 2014.
Στον 1ο Φειδιππείδιο Δρόμο, μιας απόστασης 245 χιλιομέτρων , ο Γιάννης κατέκτησε την δεύτερη θέση και μας έκανε να αισθανθούμε υπερήφανοι ως Ξανθιώτες, με το ήθος που επέδειξε και την αγωνιστική του δυναμική.
Με την διάκριση αυτή ανταμείφθηκε η προσπάθεια του και το αθλητικό πνεύμα.
Γιάννη συγχαρητήρια και σε ευχαριστούμε!»
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;