Oι Xanthi Brass Band Project συνοδεύουν στη βραδινή εκδήλωση της Δευτέρας το Θανάση Γκαϋφύλλια στην Κεντρική σκηνή των Γιορτών Παλιάς Ξάνθης 2011.
Η ξανθιώτικη μπάντα πνευστών που απαρτίζεται από μουσικούς της Φιλαρμονικής αλλά και άλλους καλλιτέχνες, εμφανίζεται για πρώτη φορά μπροστά σε τόσο μεγάλο κοινό, στην πόλη της Ξάνθης και είναι γεγονός ότι πολλοί περίμεναν αυτή την εμφάνιση για μια μπάντα που συνοδεύει ήδη πολύ καλή φήμη.
Στο διαδίκτυο κυκλοφόρησε ήδη ένα πολύ ενδιαφέρον video με τις πρόβες του γνωστού Κομοτηναίου τραγουδοποιού με τους ξανθιώτες μουσικούς αλλά και μια εξαιρετική σειρά φωτογραφιών του Αλέξανδρου Παρωτίδη. Η ξανθιώτικη μπάντα με το μεγάλο Θανάση Γκαϋφύλια αναμένεται να χαρίσουν αρκετά όμορφες στιγμές στο κοινό των Γιορτών Παλιάς Ξάνθης. Το φωτογραφικό αρχείο βρίσκεται με ένα κλικ εδώ.
Το βίντεο με ένα κλικ εδώ
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;