Απολύτως ομαλά, χωρίς προβλήματα, ξεκίνησε και συνεχίζεται η σχολική χρονιά στο ιδιωτικό εκπαιδευτήριο της Ξάνθης ΑΞΙΟΝ.
Όπως ανέφερε, μιλώντας στο XanthiPress.gr, ο Διευθυντής Σταύρος Λίτσας, τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν που αντιμετωπίζουν τα δημόσια σχολεία, δεν είναι τόσο μεγάλα όσο έχουν περιγραφεί καθώς ένα μικρό μόνο μέρος των βιβλίων δεν έχει φτάσει στα σχολεία. Παρόλα αυτά στο ΑΞΙΟΝ τα βιβλία έχουν αγοραστεί εξαρχής ενώ κάποιες νέες εκδόσεις που δεν έχουν εκτυπωθεί, έχουν «κατεβεί» από το διαδίκτυο και τυπώθηκαν για τους μαθητές.
Στις δηλώσεις του στο XanthiPress.gr ο κ. Λίτσας αναφέρθηκε και στις εμπειρίες που έχουν αποκομίσει οι υπεύθυνοι του σχολείου από τα πρώτα χρόνια λειτουργίας καθώς επίσης και τον τρόπο που οι μαθητές επτιυγχάνουν τους στόχους τους στο ΑΞΙΟΝ.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;