Σε ανακοίνωσή τους, οι ΑΝΕΛ Ξάνθης, αναφέρουν:
Από το όρισμα της Ένορκης Διοικητικής Εξέτασης που διενήργησε η τριμελής επιτροπή της ΕΛΓΟ ΔΗΜΗΤΡΑ, λαμβάνοντας περισσότερες από 18 καταθέσεις, προκύπτει συστηματικό bullying, κατά του εξαφανισμένου σπουδαστή της Γαλακτοκομικής Σχολής Ιωαννίνων, Βαγγέλη Γιακουμάκη.
Ο υφυπουργός αγροτικής ανάπτυξης Παναγιώτης Σγουρίδης ζήτησε την παραίτηση του προέδρου της γαλακτοκομικής σχολής και διαμήνυσε ότι η νέα πολιτική ηγεσία ενωμένη παρακολουθεί στενά τις εξελίξεις της αναζήτησης και δεν επιτρέπει εγκληματικές συμπεριφορές, αλλά ούτε και την εγκληματική αδιαφορία της διοίκησης της σχόλης, γιατί όλοι έχουν μερίδιο ευθύνης.
Ευχή όλων αυτή την στιγμή είναι να βρεθεί ο Βαγγέλης να συνεχίσει τις σπουδές του και να προσφέρει τις γνώσεις του στο πρωτογενή τομέα της χώρας.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;