Σε ανακοίνωση που υπογράφει ο Διοικητής του Νοσοκομείου Ξάνθης Αθανάσιος Πάσχου. αναφέρεται στη συμμετοχή των στελεχών του σε επιστημονική νοσηλευτική διημερίδα που διοργανώθηκε στη Δράμα.
Πιο αναλυτικά:
Το Γ.Ν. Ξάνθης στα πλαίσια της συνεχούς εκπαίδευσης και της αναβάθμισης των παρεχομένων υπηρεσιών Νοσηλευτικής φροντίδας συμμετείχε στην 1η Επιστημονική Νοσηλευτική Διημερίδα που διοργανώθηκε στη Δράμα την προηγούμενη εβδομάδα με έξι εργασίες και εικοσιπενταμελή ομάδα νοσηλευτών που παρακολούθησε τις εργασίες της διημερίδας.
Ειδικότερα, εργασίες που παρουσιάστηκαν από το Νοσηλευτικό Προσωπικό του Νοσοκομείου είναι οι κάτωθι.
Οι παρουσιάσεις των νοσηλευτών του νοσοκομείου ήταν υποδειγματικές, εμπεριστατωμένες και απέσπασαν τα εγκωμιαστικά σχόλια των παραβρισκόμενων .
2.Κλινικά Φροντιστήρια.
Η Διεύθυνση Νοσηλευτικής Υπηρεσίας του Γ.Ν. Ξάνθης παρακινουμένη από τους ίδιους σκοπούς και στόχους, διοργανώνει στις 11 Οκτωβρίου 2014, σε συνεργασία με το 1ο Περιφερειακό τμήμα της Ε.Ν.Ε (Ένωση Νοσηλευτών Ελλάδος) , δύο κλινικά φροντιστήρια, τα οποία θα πραγματοποιηθούν στο αμφιθέατρο του Νοσοκομείου και θα τα παρακολουθήσουν 80 νοσηλευτές.
Τα θέματα των κλινικών φροντιστηρίων είναι.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;