Ανακοινώθηκαν το πρωί της Τετάρτης οι οριστικοί πίνακες κατάταξης, μετά και την ολοκλήρωση των ενστάσεων, για τις ωφελούμενες μητέρες στο πρόγραμμα για τους Παιδικούς Σταθμούς.
Συνολικά 568 ωφελούμενες μητέρες συμμετέχουν στο πρόγραμμα «Εναρμόνιση Οικογενειακής και Επαγγελματικής Ζωής» σε όλη την Ξάνθη για δημοτικούς και ιδιωτικούς παιδικούς και βρεφικούς σταθμούς. Αναλυτικά οι πίνακες με τον παιδικό σταθμό για κάθε ωφελούμενη με ένα κλικ εδώ
178 στους Δημοτικούς Σταθμούς της πόλης
168 νήπια και 10 βρέφη θα φιλοξενηθούν στους Δημοτικούς Παιδικούς Σταθμούς, δωρεάν μέσω του προγράμματος «Εναρμόνιση οικογενειακής και Επαγγελματικής ζωής». Όπως σημειώνει ο αρμόδιος Αντιδήμαρχος Γιώργος Παπασταματίου, οι θέσεις που είχε ζητήσει ο Δήμος Ξάνθης ανέρχονται σε 215, άρα οι 178 που εκγρίθηκαν ως τελικό νούμερο είναι αρκετά ικανοποιητικές.
Από τις 3 μέχρι τις 9 Σεπτεμβρίου θα γίνουν οι εγγραφές των παιδιών (δήλωση εγκατάστασης) στους Παιδικούς Σταθμούς από τις ωφελούμενες μητέρες.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;