Για 9η συνεχόμενη χρονιά η σχολική ομάδα ποδοσφαίρου Λυκείου ΑΞΙΟΝ συμμετείχε στο Τουρνουά ΑΙΓΑΙΟY που διοργανώνει το Κολλέγιο Ανατόλια στη Θεσσαλονίκη.
Mετά απο ισοβαθμία στην φάση των ομίλων και πρόκρισης λόγω καλύτερης επίθεσης με 7 γκολ, ήρθε η ιστορική πρόκριση στον τελικό της διοργάνωσης με αποτέλεσμα 2-0 και ήττα για την ομάδα μας.
Μπράβο σε όλη την ομάδα που με ήθος και ψυχή αγωνίστηκε στο τουρνουά και δίκαια εισέπραξε τα συγχαρητήρια για την συμπεριφορά της και την αγωνιστικότητα της απο ανθρώπους της διοργάνωσης και αντίπαλες ομάδες. Μην ξεχνάμε οτι αναφερόμαστε σε σχολικό τουρνουά που συμμετέχουν μαθητές και ο βασικός σκοπός είναι η συμμετοχή κ το ευ αγωνίζεσθαι!
Διαβάστε αναλυτικά στο axion.edu.gr
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;