Την Τετάρτη 29 Αυγούστου 2012 στις 7 μ.μ., πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα συνεδριάσεων του Επιμελητήριου Ξάνθης η ημερίδα με θέμα: «Ομαδική Προώθηση Εξαγωγών – Οργάνωση & Στρατηγική».
Ομιλητής στην ημερίδα ήταν ο κ. Πέτρος Μιχελιδάκης – Δ/ντης της “GR.I.D – Marketing & Exhibition Services” και εκπρόσωπος της Messe Dusseldorf στην Ελλάδα. Παρούσα στην εκδήλωση ήταν και η συνεργάτιδα του κα. Alexia Castro.
Η εκδήλωση στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία. Πολλά και επίλεκτα μέλη του επιχειρηματικού ιστού του Νομού μας παρακολούθησαν με πολύ ενδιαφέρον τον ομιλητή και κατόπιν είχαν την ευκαιρία να συζητήσουν κατ’ ιδίαν μαζί του. Στο τέλος της εκδήλωσης διαπιστώθηκε από όλους πως παρόλα τα τεράστια προβλήματα που αντιμετωπίζει η περιοχή , η συνεργασία πάνω σε καινούρια επιχειρηματικά μοντέλα είναι η απάντηση στις προκλήσεις της αγοράς και η επιβίωσή Με αυτόν τον τρόπο θα οικοδομηθεί το νέο οικονομικό περιβάλλον
Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν ο εκπρόσωπος του Σεβασμιοτάτου Μητροπολίτη Ξάνθης & Περιθεωρίου, ο Πρόεδρος του Επιμελητηρίου Δράμας κ. Στέφανος Γεωργιάδης, ο Α’ Αντιπρόεδρος του Επιμελητηρίου Έβρου κ. Σεφεριάδης Σάββας, ο Πρόεδρος της ΟΕΒΕ Ξάνθης κ. Τσιακίρογλου Σωτήρης, η Πρόεδρος της ΟΕΒΕΣ Ν. Ροδόπης κα. Χατζημάνου Δέσποινα, μέλη της Διοίκησης του Επιμελητήριου Ξάνθης, το μέλος Δ.Σ. του Επαγγελματικού & Βιοτεχνικού Επιμελητηρίου Ροδόπης κ. Κιλτσίκης Γιάννης, η κα. Όλγα Καζιάνη εκπρόσωπος του Επιμελητηρίου Καβάλας, ο εκπρόσωπος του Οικονομικού Επιμελητηρίου – Τμήμα Θράκης κ. Παραστατίδης Φίλιππος, ο οινοποιός κ. Φεντερίκο Λαζαρίδης και ο Διευθυντής της DK Consultants κ. Δημήτρης Καραβασίλης.
Ευχαριστούμε θερμά τα μέλη μας που συμμετείχαν στην εκδήλωση.
Ομιλητής στην ημερίδα ήταν ο κ. Πέτρος Μιχελιδάκης – Δ/ντης της “GR.I.D – Marketing & Exhibition Services” και εκπρόσωπος της Messe Dusseldorf στην Ελλάδα. Παρούσα στην εκδήλωση ήταν και η συνεργάτιδα του κα. Alexia Castro.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies, για την συλλογή στατιστικών στοιχείων και την διασφάλιση της καλύτερης εμπειρίας σας.
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Tι είναι τα Cookies;