Σαν «σίφουνας» η Σάκκαρη στον Γ’ γύρο

3 Ιουλίου 201915:34

Εξαιρετική η Μαρία Σάκκαρη, δεν άφησε πολλά περιθώρια στην αντίπαλό της και προκρίθηκε με άνεση στον Γ’ γύρο του Γουίμπλεντον. Η 23χρονη Ελληνίδα πρωταθλήτρια, νο 32 της παγκόσμιας κατάταξης, αντιμετώπισε στον Β’ γύρο την 20χρονη Τσέχα Μάριε Μπούζκοβα, νο 115, η οποία πρόβαλε αντίσταση μόνο έως το μέσον του πρώτου σετ.

Εκεί το σκορ ήταν 4-4, όταν η Σάκκαρη ανέβασε της «στροφές» της και άρχισε να κατατροπώνει την αντίπαλό της. Πήρε το σετ με 6-4 και συνεχίζοντας με εντυπωσιακό ρυθμό πήρε και το δεύτερο με 6-1 και μαζί τη νίκη-πρόκριση μέσα σε 1 ώρα και και 7 λεπτά!