Φιλικός αγώνας: Ξάνθη-Άρης 0-1

11 Αυγούστου 201822:11

Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στην Ξάνθη σήμερα το απόγευμα, ο Άρης νίκησε την γηπεδούχο ομάδα με 1-0. Το γκολ της νίκης για τον Άρη, πέτυχε ο νεοαποκτηθείς Χαμζά Γιουνές, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με σουτ μέσα από την μικρή περιοχή.

Η Ξάνθη είχε θετική αντίδραση στο β’ ημίχρονο, αλλά αν και δημιούργησε ευκαιρίες δεν πέτυχε γκολ. Η πιο χαρακτηριστική στο 58′, με τον Ντε Λούκας, του όποιου το σουτ στη γραμμή απομάκρυναν οι παίκτες του Άρη.

Οι συνθέσεις:

ΞΑΝΘΗ (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Λισγάρας (40΄ Μελιόπουλος), Κασάδο, Σιλά, Καμαρά (68΄ Ορφανίδης), Ντε Λούκας, Ντουρίτσκοβιτς, Γέντρισεκ, Κάστρο, Μπουλά

ΑΡΗΣ (Πάκο Ερέρα): Κουέστα (46΄ Αναγνωστόπουλος), Τζανακάκης (74΄ Κωνσταντινίδης), Βέλεθ, Ούγκο Σόουζα, Μπάσα (74΄ Δεληζήσης), Μενέντεθ (74΄ Βαλεριάνος), Κολάσο, Γκαρσία (88΄ Διαμαντόπουλος), Παυλίδης