Στο 2ο Τουρουνά Τρομπολίνο του Αία Θεσ/νίκης ο Σύλλογος “Ερατώ” της Ξάνθης

3 Μαρτίου 201516:45

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το 2ο Τουρνουά Τραμπολίνο Αίας Θερμαϊκού, την Κυριακή 1 Μαρτίου 2015 στην Περαία Θεσσαλονίκης με τη συμμετοχή Αθλητικών Συλλόγων από τη Βόρεια Ελλάδα: Ηρακλής Κοζάνης, Αίας Θερμαϊκού, Σπάρτακος Θεσσαλονίκης, Αριστοτέλης Πολυγύρου, Γ.Ο.Κ. Καβάλας, Παλμός Καβάλας και Ερατώ Ξάνθης.

DSCN0121 Ο Γυμναστικός Σύλλογος Ερατώ Ξάνθης πήρε μέρος στη φιλική συνάντηση με 2 αθλητές και 10 αθλήτριες.

Συγκεκριμένα:

Στην κατηγορία Παίδες διακρίθηκε ο Σπανός Γιώργος που κατέκτησε την τρίτη θέση.

Στην κατηγορία Παμπαίδες Α διακρίθηκε ο Τουμπάν Ρετζέπ που κατέκτησε επίσης την τρίτη θέση.

DSCN0275_2Στην κατηγορία Παγκορασίδες Α συμμετείχαν 3 αθλήτριες. Η Πάνου Ελισάβετ κατέλαβε την 8η θέση, η Χριστοφορίδου Ανδριάννα την 9η θέση και η Τσαούσογλου Μπεϊζά την 10η θέση.

Στην κατηγορία Παγκορασίδες Β συμμετείχαν 7 αθλήτριες. Η Παλτατσίδου Ζωή κατέλαβε την 4η θέση, η Κράββαρη Ιωάννα την 6η θέση, η Μπατσάκη Παναγιώτα την 7η θέση, η Κουρτέση Μαργαρίτα την 11η, η Κουκουδέτσου Μάρθα την 13η, η Πετρίδου Μαρία την 14η και η Κίσσα Πολυχρονία την 15η.

DSCN0279Στο Συγχρονισμένο Τραμπολίνο οι αθλήτριες Κουκουδέτσου Μάρθα και Κίσσα Πολυχρονία έλαβαν την 4η θέση.

Οι φιλικοί αγώνες που διοργανώθηκαν για 2η χρονιά από τον Αίαντα Θερμαϊκού, πραγματοποιήθηκαν μέσα στο Κλειστό Γυμναστήριο του Β΄ Γυμνασίου Περαίας σε κλίμα φιλικό και χαρούμενο. Στους αθλητές που κατέλαβαν την 1η θέση απονεμήθηκαν κύπελλα, στους τρεις πρώτους μετάλλια και σε όλα τα παιδιά αναμνηστικά διπλώματα και μπλουζάκια.

Η προετοιμασία του αγωνιστικού τμήματος του Συλλόγου μας συνεχίζεται με στόχο την επιτυχή εμφάνιση στους προκριματικούς αγώνες που διοργανώνει η Ελληνική Γυμναστική Ομοσπονδία για τη Β-Δ Περιφέρεια, στις 14 και 15 Μαρτίου 2015 στην Περαία της Θεσσαλονίκης.

DSCN0081Εκφράζουμε συγχαρητήρια στην προπονήτρια, κα Λαρίσα Σερτάκοβα, και στους αθλητές και τις αθλήτριες του Συλλόγου μας για τη συμμετοχή και τις διακρίσεις στο 2ο Τουρνουά Τραμπολίνο Αίας Θερμαϊκού και ευχόμαστε σε όλους καλή επιτυχία στους προκριματικούς αγώνες. Το Δ.Σ. του Συλλόγου Ερατώ νιώθει την ανάγκη να ευχαριστήσει τους γονείς των παιδιών για την συμπαράστασή τους στις δράσεις μας, καθώς και τον Δήμο Ξάνθης για την στήριξη που προσφέρει στο Σύλλογο.